153 години безсмъртие – поклон пред Апостола

153 години безсмъртие – поклон пред Апостола
 На 19.02.2026г. се отбелязват 153 години от гибелта на Васил Левски – символ на саможертвата, свободата и безкористната любов към Родината. От името на Трето ОУ „П. Р. Славейков“ членовете на клуб „Възрожденци“ с ръководител г-н Камен Драганов, учител в ГЦОУД в НЕО, поднесоха венец пред барелефа на Апостола в знак на признателност и преклонение.
 В рамките на Седмицата, посветена на Левски, славейковци от клуба посетиха и Регионален исторически музей – Търговище, където изгледаха образователен видеоклип за живота и делото му  и работиха по тематични работни листове 📝. Срещата с историята ги провокира да разсъждават върху ценностите на Апостола – честност, смелост и отговорност.
 Паметта за Левски остава жив урок по родолюбие и вдъхновение за учениците ни.