Да учим и преживяваме със ,,Славейковите дни"
21.11.2025г.
В рамките на ,,Славейковите дни", посветени на Патронния празник на Трето ОУ „Петко Рачов Славейков“, гр. Търговище, най-малките ученици посетиха Регионалния исторически музей – Търговище и Славейковото училище
. Те бяха придружени от своите класни ръководители — г-жа Надежда Стоянова, г-жа Айше Салиев и г-жа Петрослава Стаматова, както и учителя в ГЦОУД г-жа Тюркян Еюбова.
Децата се потопиха в атмосферата на миналото, разглеждайки автентични училищни помещения, стари предмети и традиционни носии. Седнаха на редовете на стара възрожденска класна стая, където усетиха какво е било да си ученик тогава, и научиха любопитни факти за живота и бита на нашите предци. С помощта на специалистите от музея малките откриватели се докоснаха до училището, изградено със съдействието на нашия патрон — Петко Р. Славейков.
Посещенията донесоха на децата нови знания, силни впечатления и уважение към богатото културно наследство, което пазим.