Най-малките Славейковци отдадоха почит на героите

Най-малките Славейковци отдадоха почит на героите

Най-малките Славейковци отдадоха почит на героите

29.01.2026г.
   На 29 януари учениците от 1. „а“ клас с класен ръководител г-жа Надежда Стоянова и от 2. „а“ клас с класен ръководител г-жа Елена Цонева, заедно с учителите Тюркян Еюбова, Радка Николова и Веселка Янева, посетиха експозицията в Регионалния исторически музей – Търговище, посветена на 148 години от Освобождението на града.
   По време на посещението децата се запознаха с важни моменти от историята на родния край и с богатата колекция от автентични оръжия, сред които и камата на Никола Симов – Курото, знаменосец на четата на Христо Ботев. Така, чрез живия досег с миналото, най-малките славейковци направиха своите първи стъпки към осъзнато родолюбие и уважение към героите на България.