Седмицата на добротата в Трето ОУ „П. Р. Славейков“

 Седмицата на добротата в Трето ОУ „П. Р. Славейков“

Седмицата на добротата в Трето ОУ „П. Р. Славейков“

25.02.2026г.

  През изминалата седмица Трето ОУ „П. Р. Славейков“ отбеляза Деня на розовата фланелка с поредица от инициативи срещу училищния тормоз. Ученици и учители обединиха усилия в името на добротата, подкрепата и активната позиция.

  Седмокласниците представиха презентация за личната отговорност и смелостта да защитиш другия, а в класовете бяха изработени постери с послания срещу насилието. В начален етап се проведоха интерактивни дейности, като децата поставиха своите отпечатъци под надписа „В нашия клас живее добротата“.

  Ученическият парламент и Доброволческият клуб „Против насилието“ раздадоха символи с надпис „Славейковци сме – тормозът няма шанс!“. Кулминацията бе общият флашмоб с участието и на ученици от 1 СУ „Св. Седмочисленици“ – гр. Търговище.

   Седмицата доказа, че когато сме заедно, добротата е най-силното послание.