Да растеш информирано и уверено
В нашето училище се проведе образователна беседа с момичетата от прогимназиален етап на тема „Грижа за себе си – физическо и емоционално здраве“. Срещата обхвана важни теми, свързани с промените в пубертета, личната хигиена и изграждането на положително отношение към собственото тяло.
По достъпен и съобразен с възрастта начин бяха представени основни средства за поддържане на лична хигиена, като учениците имаха възможност да се запознаят с тяхното предназначение и правилна употреба.
Създадена беше спокойна и подкрепяща среда, в която момичетата задаваха въпроси и получиха полезна и коректна информация.
Беседата беше проведена от педагогическия съветник Анелия Иванова и училищната медицинска сестра Гюлхан Еюбова.
Подобни инициативи са част от усилията на училището да насърчава здравната култура, самочувствието и емоционалното благополучие на учениците.